قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

شبکه خبر دشتی

شبکه خبر دشتی
 
رویدادها و خبرهای شهرستان دشتی

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاريخ شنبه نهم شهریور ۱۳۹۲ توسط اسماعیل حاجیانی


به گزارش شبکه خبربوشهر، حجت الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه های نماز جمعه شهر خورموج که با حضور اقشار مردم مومن، متعهد، ولایتمدار و همیشه درصحنه در مصلای امام خامنه ای این شهر اقامه شد به سالروز شهادت دو شهید بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی شهیدان رجایی و باهنرپرداخت و  اظهارداشت: شهیدان رجایی و باهنر درس، سرمشق، اسوه والگو برای همه مسئولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

امام جمعه خورموج تصریح کرد: هیچ کس ساده زیستی، مسئولیت پذیری، ولایتمداری و تبعیت از ولی فقیه شهیدان رجایی و باهنر را تا قیام، قیامت فراموش نخواهد کرد.

وی افزود: اگر می خواهیم مردم از ما یاد کنند تنها راهش الگو و سرمشق گرفتن از این دو شهید بزرگ است.

مصلح با اشاره به ویژگی های شهید رجایی گفت: در هیئت وزیران وقتی بحث حقوق وزرای کابینه پیش آمد شهید رجایی فرمودند حقوق ماهیانه وزیرهفت هزار تومان در نظر گرفته شود و پس از چند مدتی آن را به 15 هزار تومان افزایش داد.

وی با حدیثی از امام علی (ع) گفت: مهمترین حقوق، حقوق متقابل میان حاکمان و مردم است و تواضع، فروتنی و کوچک نفسی مسئولین در برابرمردم از وظایف آنهاست زیرا مسئولین برخواسته از بدو مردم هستند.

مصلح ادامه داد: مسئولین باید در برابر سختی ها شریک مردم، خود را از كسانی كه در جاه و مقام از او پایین ترند برتر ندانند، پیشوایان اسلام در سخنان متعددّی ارزش تواضع را بیان كرده و حد و مرزش را تعیین نموده اند و مسئولان  از تشریفات و تجملات پرهیزکنند.

امام جمعه خورموج به وظایف مردم در قبال حکومت اشاره کرد و بیان داشت: مردم نیز وظایفی بر عهده دارند که باید عمل کنند که یکی از آنها وفای به عهد و پیمان و بیعت است.

وی با اشاره به سالروز شهید رئیسعلی دلواری  و مبارزه با استعمار انگلیس خاطر نشان کرد: رئیسعلی دلواری افتخاراستان بوشهر، شهرستان تنگستان و کل کشور است و در عصر مشروطیت جوانی 24 ساله، بلند همت، شجاع، در صدق و وفا بی مانند، در حب موطن کم نظیر و توکل به خدا ضرب المثل بود.

مصلح افزود: اگر چه شهید رئیسعلی سواد کامل و معلومات کافی نداشت اما پاک سرشت و صفات پسندیده او زبان زد خاص و عام شد و در همین دوران به صفوف مبارزین مشروطه خواه جنوب ایران پیوست و همکاری خود را با مشروطه طلب ایران شروع کرد.

وی ادامه داد: در سال 1327 هجری قمری با کمک تفنگچی های منطقه تنگستان و سایر شهرستان ها بوشهر ازعناصر محمد علی شاه پاک کرد.

مصلح یاد آورشد: جنگ بین رئیسعلی دلواری و دلیران تنگستان از یک طرف و انگلیس ها و خوانین متحد آنها از سوی دیگربه صورت پراکنده  تا شوال 1333 ادامه یافت و انگلیسی ها نتوانستند بر رئیسعلی و یارانش پیروز شوند اما در شب 23 شوال 1333 هجری قمری هنگامی که رئیسعلی در تنگک سفر قصد شبیخوان به  قوا انگلیس داشت از پشت مورد گلوله یکی از همراهان خائن خود قرارگرفت و دردم به شهادت رسید.

وی افزود: مقام معظم رهبری می فرمایند شجاعت های رئیسعلی دلواری و نیز پشتیبانی مردم بوشهر از مبارزات آیت الله سید عبدالحسین لاری و شجاعت های شهید عاشوری از جمله یادگارهای ارزنده تاریخی ایران است.

مصلح با اشاره به تهدیدات اخیرامریکا و حامیانش به جنگ با سوریه گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند که منطقه را تبدیل به منطقه بحرانی کرده اند.

وی اضافه کرد: همین کشورهای مرتجع در زمان جنگ صدام علیه نظام جمهوری اسلامی مواد شیمیایی از طریق آلمان، فرانسه، امریکا و چند کشور دیگر تهیه و در اختیار صدام قرار می دادند و تعداد زیادی مردم را از بین می بردند امریکا کجا بود که صدام را محکوم کند.

مصلح یادآورشد: امروز در یک حرکت مشکوک که این کار قطعا" از سوی نظام عربی سوریه نیست بلکه از طرف دشمنان اسلام و گروه های تروریستی است که دست برهر جنایتی می زنند و هیچ ترسی ندارند و بارها نشان داده اند که جوان سوری  را به جرم حمایت از کشورش می آیند آن گونه از بین می برند و فیلمبرداری می کنند و نشان می دهند.

وی افزود: امریکا و حامیانش در عراق و افغانستان به چه نتیجه ای رسیده اند و امروز دو پیر استعمارگر امریکا و انگلیس بدانند با کوچکترین اشتباهی با دست خودشان گورخودشان را خواهند کند.

امام جمعه خورموج گفت: سردار سلیمانی فرمانده محترم نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرمودند اگر امریکا و انگلیس و حامیان آنها نیروهایش را از هواپیما و هلی کوپتربه پایین بفرستند و یا از کشتی وارد ساحل شوند هر نیرویی وارد شود باید اول گور خود را آماده کرده باشند بعد وارد سوریه گردند که آنجا خط قرمز انقلاب اسلامی است.

مصلح افزود: با جنگ و حمله نظامی هیچ مشکلی تا حالا حل نشده و از این پس با حمله نظامی قطعا" حل نخواهد شد و جوانان برومند کشور ما  جوانان دشتی آمادگی خود برای حضور در سوریه اعلام کرده اند که چنانچه حضرت امام خامنه ای دستور صادر فرمایند ما آماده حضور دربرابر دشمنان هستیم.


.: Weblog Themes By Pichak :.


امارگیر حرفه ای سایت

روزشمار فاطمیه
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک